Witamy na pielgrzym.org.pl!

Pielgrzymowanie przez wiele wieków zmieniało swój charakter, formę, oraz z biegiem lat również cel. Apostołowie i pierwsi chrześcijanie pielgrzymowali, aby ewangelizować i nauczać. W średniowieczu pielgrzymowano, aby czcić świętych, męczenników i przedmioty oraz wizerunki łaskami słynące. W czasach nowożytnych dodatkowo poznaje się miejsca związane z historią Kościoła, ale również z kultem związanym z osobą Najświętszej Maryi Panny.

 

Dzisiaj nie sposób sobie wyobrazić, aby przemierzając często tysiące kilometrów do miejsc świętych, nie zatrzymać się na chwilę podziwiając piękno krajobrazów, miast i obiektów związanych z historią Europy tym bardziej, że one również świadczą o Chwale Bożej. Dlatego w programach naszych pielgrzymek obok miejsc świętych znajdują się również miasta i obiekty nie związane z wiarą, ale których nie sposób pominąć  ze względu na ich wartość historyczną, architektoniczną lub artystyczną.

 

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKOWE SZLAKI

PIELGRZYMKA DO RZYMU

z okazji ofiarowania świątecznego świerku z Mazur Ojcu Świętemu Franciszkowi na Watykanie w duchu wdzięczności za 25 lat istnienia nowych struktur kościelnych w Polsce

6 - 9 Grudnia 2017

Rzym-Watykan, 4 dni

Program szczegółowy

Dzień 1 środa
Olsztyn 4.30 – ul. Dworcowa 1a, obok kościoła. Przejazd busem na lotnisko dla chętnych. Warszawa-Modlin – 7.30 odprawa na terminalu lotniska i następnie przelot do Włoch. Ciampino: terminal lotniska – spotkanie z pilotem. RZYM zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej oraz Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Bazylika Świętego Krzyża Jerozolimskiego, Colosseum. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Rzymu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 2 czwartek
ŚNIADANIE i wczesny wyjazd. UROCZYSTOŚCI NA WATYKANIE
7.15 – Msza święta w Bazylice Św. Piotra
11.30 – AUDIENCJA SPECJALNA U PAPIEŻA FRANCISZKA w Auli Pawła VI.
13.00 – zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra i nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II.
16.30 – uroczyste zapalenie światełek świątecznych na świerku z lasów mazurskich postawionym na Placu Świętego Piotra na Watykanie
RZYM – zwiedzanie okolic państwa watykańskiego. Powrót do hotelu: OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 3 piątek
ŚNIADANIE. RZYM – zwiedzanie: Forum Romanum, Ołtarz ojczyzny, Kapitol, plac Wenecki, Forum Augusta i Cezara, plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, pałac prezydencki na Kwirynale. Powrót do hotelu OBIADO-KOLACJA I NOCLEG.

Dzień 4 sobota
ŚNIADANIE. Przejazd na terminal lotniska Rzym-Ciampino i o godz. 13.40 wylot do Polski z międzylądowaniem w Anglii. Olsztyn – Szymany 20.55 przylot na lotnisko i zakończenie pielgrzymki. Dla chętnych przejazd busem do Olsztyna 21.40.< powrót

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email

Cena: 1690 zł

Cena dla stałych Klientów: 1620 zł

Świadczenia w cenie

samolot – na trasie: Warszawa-Rzym-Warszawa
bagaż lotniczy podręczny w cenie przelotu x2 sztuki o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 35 x 20 x 20 cm
noclegi w hotelach – 3 noclegi we Włoszech w hotelach**/*** i pokojach 2-3 osobowych z łazienką;
wyżywienie – 3 śniadania kontynentalne i 3 obiado-kolacje;
ubezpieczenie – osób od nieszczęśliwych wypadków i leczenia za granicą NNW i KL-AXA;
obsługa – pilota na trasie przejazdu, opieka księdza duszpasterza
Podatek VAT oraz opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje

OPŁATY ORGANIZACYJNE. W koszt uczestnictwa nie są wliczone opłaty przejazdowe, transfery oraz przewodnik w Rzymie. Obowiązkowo 80 euro.
BILETY WSTĘPU. W koszt uczestnictwa nie są wliczone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Wartość ok. 20 euro. Jest to koszt dobrowolny.
POKÓJ JEDNOOSOBOWY dla zainteresowanych za dopłatą – 190 zł.
PRZEJAZDÓW W POLSCE na lotnisko z/do Olsztyna 50 zł za jeden transfer.
BAGAŻ każdego uczestnika ze względu na przelot samolotem musi spełniać standardy wymiarów i wagi ustalone przez konkretnego przewoźnika. W przypadku przekroczenia tych standardów obowiązują opłaty za przewóz bagażu. Więcej informacji na stronie internetowej lub w biurze.

Dodatkowe informacje

MODLITWA. Czas Mszy świętej oraz innych praktyk duchowych nie został ujęty w programie, ponieważ jest uzależniony od szczegółowego przebiegu każdego dnia i będzie podawany na bieżąco.
KOSZT PIELGRZYMKI planowany jest dla grupy 35 osobowej.

KONTAKT

ul. Staszica 16,
10-025 Olsztyn, Polska
tel. +48 89 527 22 77
tel./fax +48 89 535 12 22
e-mail: biuro@pielgrzym.org.pl
skype: CEZAR Olsztyn - biuro turystyczne

PARTNERZY:

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Cezar 2016
realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.